Epson SG-636PCE 22.1180MC3: ROHS
SG-636PCE 22.1180MC3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-636PCE 22.1180MC3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 22.118MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-636PCE 22.1180MC3: ROHS.pdf
Availability of SG-636PCE 22.1180MC3: ROHS
QUANTITY
SG-636PCE 22.1180MC3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-636PCE 22.1180MC3: ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-636PCE 22.1180MC3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-636
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency22.118MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)9mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.413" L x 0.197" W (10.50mm x 5.00mm)
Height0.106" (2.70mm)
Package / Case4-SOJ
Current - Supply (Disable) (Max)5mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-636PCE 22.1180MC3: ROHS
Related LinksSG-636PCE 22., SG-636PCE 22.1180MC3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-636PCE 22.1180MC3: ROHS Details Description
Related parts for SG-636PCE 22.1180MC3: ROHS
CONN HEADER .100 SINGL R/A 34POS datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT PWM OCP HV TO220 datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN SMT TIN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 24SOIC datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
RES 176 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214 datasheet.pdf
MICRO 100C S 12" RBW JACKP NI datasheet.pdf