Epson SG-636PCE 30.0000MC0:ROHS
SG-636PCE 30.0000MC0:ROHS picture photo
Mfg. Part Number
SG-636PCE 30.0000MC0:ROHS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 30.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-636PCE 30.0000MC0:ROHS.pdf
Availability of SG-636PCE 30.0000MC0:ROHS
QUANTITY
SG-636PCE 30.0000MC0:ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-636PCE 30.0000MC0:ROHS
Internal Part NumberEIS-SG-636PCE 30.0000MC0:ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-636
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency30MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)9mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.413" L x 0.197" W (10.50mm x 5.00mm)
Height0.106" (2.70mm)
Package / Case4-SOJ, 5.08mm pitch
Current - Supply (Disable) (Max)5mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-636PCE 30.0000MC0:ROHS
Related LinksSG-636PCE 30, SG-636PCE 30.0000MC0:ROHS Datasheet, Epson Distributor
SG-636PCE 30.0000MC0:ROHS Details Description
Related parts for SG-636PCE 30.0000MC0:ROHS
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM 44VC AXIAL datasheet.pdf
IC 2DRVR/2RCVR RS232 3V 20-TSSOP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 20A TO220FP datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CONN WIRE NUT 14-22AWG BLACK datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 3.09M OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
51 WAY L/BORE CRIMP CONN datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 2% 22W 2512 datasheet.pdf