Epson SG-770SCD 53.1250M-L3
SG-770SCD 53.1250M-L3 picture photo
Mfg. Part Number
SG-770SCD 53.1250M-L3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 53.125MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
SG-770SCD 53.1250M-L3.pdf
Availability of SG-770SCD 53.1250M-L3
QUANTITY
SG-770SCD 53.1250M-L3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-770SCD 53.1250M-L3
Internal Part NumberEIS-SG-770SCD 53.1250M-L3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-770
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency53.125MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)90mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-770SCD 53.1250M-L3
Related LinksSG-770SCD , SG-770SCD 53.1250M-L3 Datasheet, Epson Distributor
SG-770SCD 53.1250M-L3 Details Description
Related parts for SG-770SCD 53.1250M-L3
SWITCH OCTAL ROTARY DIP SMT datasheet.pdf
IC CONV V/F F/V MONO TO100-10 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
AMP MCP2.8 datasheet.pdf
IC DSP FLOATING POINT 176HLQFP datasheet.pdf
RES 3.79K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf