Epson SG-771PCD 100.0000M-A3
SG-771PCD 100.0000M-A3 picture photo
Mfg. Part Number
SG-771PCD 100.0000M-A3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 100.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
SG-771PCD 100.0000M-A3.pdf
Availability of SG-771PCD 100.0000M-A3
QUANTITY
SG-771PCD 100.0000M-A3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-771PCD 100.0000M-A3
Internal Part NumberEIS-SG-771PCD 100.0000M-A3
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-771
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)70mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-771PCD 100.0000M-A3
Related LinksSG-771PCD 1, SG-771PCD 100.0000M-A3 Datasheet, Epson Distributor
SG-771PCD 100.0000M-A3 Details Description
Related parts for SG-771PCD 100.0000M-A3
CONN EDGE DUAL .156 R/A 44POS datasheet.pdf
RES SMD 48.7 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MODULE DDR2 512MB 240FBDIMM datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 8B 24TQFN datasheet.pdf
IC 8051 MCU 2K-EEPROM 14-SOIC datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 80MHZ SGL 48-HTQFP datasheet.pdf
MIC CAP 21P datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 23NH 760MA 201 MOHM datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CMOS 25PPM 3.2X5MM datasheet.pdf