Epson SG-771PCD 106.2500M-A3
SG-771PCD 106.2500M-A3 picture photo
Mfg. Part Number
SG-771PCD 106.2500M-A3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 106.25MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
SG-771PCD 106.2500M-A3.pdf
Availability of SG-771PCD 106.2500M-A3
QUANTITY
SG-771PCD 106.2500M-A3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-771PCD 106.2500M-A3
Internal Part NumberEIS-SG-771PCD 106.2500M-A3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-771
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency106.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)70mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-771PCD 106.2500M-A3
Related LinksSG-771PCD 1, SG-771PCD 106.2500M-A3 Datasheet, Epson Distributor
SG-771PCD 106.2500M-A3 Details Description
Related parts for SG-771PCD 106.2500M-A3
IC ADC TRANSDUCER BRIDGE 24TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 715K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
VARISTOR 612V 15KA DISC 20MM datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 630V CH 1206 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
IC SOC 2.4GHZ 256K FLASH 48QFN datasheet.pdf
SAFETY LASER SCANNER datasheet.pdf
TRIAC DRIVER SMD ZERO-CROSSING datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 90W datasheet.pdf