Epson SG-8002JF 25.0000M-PHML0
SG-8002JF 25.0000M-PHML0 picture photo
Mfg. Part Number
SG-8002JF 25.0000M-PHML0
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG-8002JF 25.0000M-PHML0.pdf
Availability of SG-8002JF 25.0000M-PHML0
QUANTITY
SG-8002JF 25.0000M-PHML0 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-8002JF 25.0000M-PHML0
Internal Part NumberEIS-SG-8002JF 25.0000M-PHML0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-8002
PackagingTube
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.280" L x 0.181" W (7.10mm x 4.60mm)
Height0.059" (1.50mm)
Package / Case4-SOJ, 5.08mm pitch
Current - Supply (Disable) (Max)35mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-8002JF 25.0000M-PHML0
Related LinksSG-8002JF 25, SG-8002JF 25.0000M-PHML0 Datasheet, Epson Distributor
SG-8002JF 25.0000M-PHML0 Details Description
Related parts for SG-8002JF 25.0000M-PHML0
RES SMD 280 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
ASSY RCPT,24 POSN, ACTION PIN datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 18POS STRGHT PINS datasheet.pdf
SENSOR PRESS ABS UNAMP 0-100PSI datasheet.pdf
IC FPGA 278 I/O 680FPBGA datasheet.pdf
RES 357K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 100V 6A TO-220 datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 500MW DO35 datasheet.pdf
RES SMD 2.43K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf