Nearson Inc. SG101N-915
SG101N-915 picture photo
Mfg. Part Number
SG101N-915
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANTENNA OUTDR OMNIDIR 915MHZ STR
Datasheet Download
SG101N-915.pdf
Availability of SG101N-915
QUANTITY
SG101N-915 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG101N-915
Internal Part NumberEIS-SG101N-915
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (300 MHz ~ 1 GHz)
Frequency (Center/Band)915MHz
Frequency Range902MHz ~ 928MHz