| Internal Part Number | EIS-ACMF-04-900-T | |
| RoHS Information | RoHS2/REACH Compliance | |
| Featured Product | ACMF Series | |
| 3D Model | ACMF-04.pdfACMF-04.stp | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Filters | |
| Family | Common Mode Chokes | |
| Series | ACMF-04 | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Filter Type | Data, Signal Line | |
| Number of Lines | 2 | |
| Inductance | - | |
| Current | 100mA | |
| DC Resistance (DCR) | 2.8 Ohm | |
| Impedance | 90 Ohm | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm) | |
| Height (Max) | 0.026" (0.65mm) | |