Amphenol Industrial SG3100E12S-1S
SG3100E12S-1S picture photo
Mfg. Part Number
SG3100E12S-1S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
ER 2C 2#16S SKT RECP
Datasheet Download
SG3100E12S-1S.pdf
Availability of SG3100E12S-1S
QUANTITY
SG3100E12S-1S Order Process
Ship out your order
Specifications of SG3100E12S-1S
Internal Part NumberEIS-SG3100E12S-1S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG3100E12S-1S
Related LinksSG3100, SG3100E12S-1S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
SG3100E12S-1S Details Description
Related parts for SG3100E12S-1S
DIODE ARRAY GP 600V 30A TO247AD datasheet.pdf
CAP ALUM 71000UF 40V SCREW datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 7POS CBL MNT PINS datasheet.pdf
CONVERTER AC/DC 5W 12V 416MA datasheet.pdf