Amphenol Industrial SG3102E36-12P
SG3102E36-12P picture photo
Mfg. Part Number
SG3102E36-12P
Brief Description
ER 48C 48#16 PIN RECP BOX
Datasheet Download
SG3102E36-12P.pdf
Availability of SG3102E36-12P
QUANTITY
SG3102E36-12P Order Process
Ship out your order
Specifications of SG3102E36-12P
Internal Part NumberEIS-SG3102E36-12P
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG3102E36-12P
Related LinksSG3102, SG3102E36-12P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
SG3102E36-12P Details Description
Related parts for SG3102E36-12P
FUSE GLASS 2A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN HEADER 11PS .100 SINGLE SMD datasheet.pdf
RES SMD 68.1K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1000V 20A SP1 datasheet.pdf
RES 10.0K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 5MM datasheet.pdf
RES 1.65K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK NO CLR 48 IN datasheet.pdf
FIXED IND 3.3MH 120MA 6.16 OHM datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
2200UF 100V 35X60MM 85C 10000H datasheet.pdf