Amphenol Industrial SG3106E22-8P-SR
SG3106E22-8P-SR picture photo
Mfg. Part Number
SG3106E22-8P-SR
Brief Description
ER 2C 2#12 PIN PLUG
Datasheet Download
SG3106E22-8P-SR.pdf
Availability of SG3106E22-8P-SR
QUANTITY
SG3106E22-8P-SR Order Process
Ship out your order
Specifications of SG3106E22-8P-SR
Internal Part NumberEIS-SG3106E22-8P-SR
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG3106E22-8P-SR
Related LinksSG3106E, SG3106E22-8P-SR Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
SG3106E22-8P-SR Details Description
Related parts for SG3106E22-8P-SR
OPTOISO 2.5KV OPN COLLECTOR 8SMD datasheet.pdf
RES SMD 17.8 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 16POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
0.3-5.5V 20A OUT RIP ATTENUATOR datasheet.pdf
IC FPGA 400 I/O 1156FCBGA datasheet.pdf
CABLE CONN 4POLE datasheet.pdf
Connector Socket 54 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 140POS .050 SMD datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V X7R 0201 datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf