Epson SG3225EAN 250.000000M-KEGA3
SG3225EAN 250.000000M-KEGA3 picture photo
Mfg. Part Number
SG3225EAN 250.000000M-KEGA3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 250.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
SG3225EAN 250.000000M-KEGA3.pdf
Availability of SG3225EAN 250.000000M-KEGA3
QUANTITY
SG3225EAN 250.000000M-KEGA3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG3225EAN 250.000000M-KEGA3
Internal Part NumberEIS-SG3225EAN 250.000000M-KEGA3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG3225
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency250MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)65mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.047" (1.20mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG3225EAN 250.000000M-KEGA3
Related LinksSG3225EAN 250, SG3225EAN 250.000000M-KEGA3 Datasheet, Epson Distributor
SG3225EAN 250.000000M-KEGA3 Details Description
Related parts for SG3225EAN 250.000000M-KEGA3
LED BARGRAPH 10-SEG YELLOW datasheet.pdf
CONN PIN 17-20AWG UNPLATED CRIMP datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 1200-2350 CMA 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES 1.49M OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONN SPRING TARGET SGL R/A 48POS datasheet.pdf