Epson SG5032CAN 1.843200M-TJGA3
SG5032CAN 1.843200M-TJGA3 picture photo
Mfg. Part Number
SG5032CAN 1.843200M-TJGA3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 1.8432MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG5032CAN 1.843200M-TJGA3.pdf
Availability of SG5032CAN 1.843200M-TJGA3
QUANTITY
SG5032CAN 1.843200M-TJGA3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG5032CAN 1.843200M-TJGA3
Internal Part NumberEIS-SG5032CAN 1.843200M-TJGA3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG5032
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency1.8432MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.6 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)3mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)2.7µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG5032CAN 1.843200M-TJGA3
Related LinksSG5032CAN 1., SG5032CAN 1.843200M-TJGA3 Datasheet, Epson Distributor
SG5032CAN 1.843200M-TJGA3 Details Description
Related parts for SG5032CAN 1.843200M-TJGA3
ADM64S/AE64M/X datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY DPDT 24 VDC 11 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
OSC MEMS 3.6864MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
HORIZ,DIFFUSE,1M,NPN,2MCABLE datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 250V X7T 1206 datasheet.pdf
XCEDE RGHT 4PVH 4COL WK datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 9-18VIN 3.3VOUT datasheet.pdf