Epson SG5032CAN 50.000000M-TJGA3
SG5032CAN 50.000000M-TJGA3 picture photo
Mfg. Part Number
SG5032CAN 50.000000M-TJGA3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC 50.0000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG5032CAN 50.000000M-TJGA3.pdf
Availability of SG5032CAN 50.000000M-TJGA3
QUANTITY
SG5032CAN 50.000000M-TJGA3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG5032CAN 50.000000M-TJGA3
Internal Part NumberEIS-SG5032CAN 50.000000M-TJGA3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG5032
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency50MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.6 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)3mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)2.7µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG5032CAN 50.000000M-TJGA3
Related LinksSG5032CAN 50., SG5032CAN 50.000000M-TJGA3 Datasheet, Epson Distributor
SG5032CAN 50.000000M-TJGA3 Details Description
Related parts for SG5032CAN 50.000000M-TJGA3
TRANS NPN OSC FT=2GHZ SOT-23 datasheet.pdf
LCD ALPHA/NUM DISPL 16X2 Y/G BK datasheet.pdf
RES SMD 21.5 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR ULTRA LP 8-DFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
IC SLIC/CODEC PROG QUAD 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
IC CAN TRANSCEIVER HS 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS PNL MNT SKT CRMP datasheet.pdf
CAP CER 100PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 1KV NP0 RADIAL datasheet.pdf