Epson SG5032CCN 25.000000M-HJGA3
SG5032CCN 25.000000M-HJGA3 picture photo
Mfg. Part Number
SG5032CCN 25.000000M-HJGA3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC 25.0000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG5032CCN 25.000000M-HJGA3.pdf
Availability of SG5032CCN 25.000000M-HJGA3
QUANTITY
SG5032CCN 25.000000M-HJGA3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG5032CCN 25.000000M-HJGA3
Internal Part NumberEIS-SG5032CCN 25.000000M-HJGA3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG5032
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG5032CCN 25.000000M-HJGA3
Related LinksSG5032CCN 25., SG5032CCN 25.000000M-HJGA3 Datasheet, Epson Distributor
SG5032CCN 25.000000M-HJGA3 Details Description
Related parts for SG5032CCN 25.000000M-HJGA3
FIXED IND 1MH 70MA 13.8 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 8.7NH 250MA SMD datasheet.pdf
EVALUATION KIT FOR RN-131G datasheet.pdf
IC LI IRON PHOSPHATE CTRLR 10DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
RES 120K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
28+28 DIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
CAP ALUM 130UF 20% 420V FLATPACK datasheet.pdf