Epson SG5032CCN 25.000000M-HJGA3
SG5032CCN 25.000000M-HJGA3 picture photo
Mfg. Part Number
SG5032CCN 25.000000M-HJGA3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC 25.0000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
SG5032CCN 25.000000M-HJGA3.pdf
Availability of SG5032CCN 25.000000M-HJGA3
QUANTITY
SG5032CCN 25.000000M-HJGA3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG5032CCN 25.000000M-HJGA3
Internal Part NumberEIS-SG5032CCN 25.000000M-HJGA3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG5032
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG5032CCN 25.000000M-HJGA3
Related LinksSG5032CCN 25., SG5032CCN 25.000000M-HJGA3 Datasheet, Epson Distributor
SG5032CCN 25.000000M-HJGA3 Details Description
Related parts for SG5032CCN 25.000000M-HJGA3
IC SCSI 9-LINE TERM 36-SSOP datasheet.pdf
IC DAC 8BIT QUAD R-R 20-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 150PF 200V NP0 1825 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 335MA 910 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 931K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
ENCLOSURE GROUND KIT datasheet.pdf
RES 20K OHM 0.6W 0.25% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
8 Pin Stereo D/A Converter for Digital Audio IC datasheet.pdf