Epson SG5032VAN 80.000000M-KEGA3
SG5032VAN 80.000000M-KEGA3 picture photo
Mfg. Part Number
SG5032VAN 80.000000M-KEGA3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 80.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
SG5032VAN 80.000000M-KEGA3.pdf
Availability of SG5032VAN 80.000000M-KEGA3
QUANTITY
SG5032VAN 80.000000M-KEGA3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG5032VAN 80.000000M-KEGA3
Internal Part NumberEIS-SG5032VAN 80.000000M-KEGA3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG5032
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency80MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5 V ~ 3.3 V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG5032VAN 80.000000M-KEGA3
Related LinksSG5032VAN 80., SG5032VAN 80.000000M-KEGA3 Datasheet, Epson Distributor
SG5032VAN 80.000000M-KEGA3 Details Description
Related parts for SG5032VAN 80.000000M-KEGA3
RES SMD 270 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED 1156 BASED 470NM BLUE 24VDC datasheet.pdf
CAP CER 6.8UF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 150V 0606 datasheet.pdf
CAP ALUM 140000UF 75V SCREW datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf