Epson SG7050VAN 150.000000M-KEGA3
SG7050VAN 150.000000M-KEGA3 picture photo
Mfg. Part Number
SG7050VAN 150.000000M-KEGA3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 150.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
SG7050VAN 150.000000M-KEGA3.pdf
Availability of SG7050VAN 150.000000M-KEGA3
QUANTITY
SG7050VAN 150.000000M-KEGA3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SG7050VAN 150.000000M-KEGA3
Internal Part NumberEIS-SG7050VAN 150.000000M-KEGA3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG7050
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency150MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.063" (1.60mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG7050VAN 150.000000M-KEGA3
Related LinksSG7050VAN 150, SG7050VAN 150.000000M-KEGA3 Datasheet, Epson Distributor
SG7050VAN 150.000000M-KEGA3 Details Description
Related parts for SG7050VAN 150.000000M-KEGA3
IC REG LDO 1.2V 1A 8SOIC datasheet.pdf
OSC XO 45.1584MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 4V 10% 2824 datasheet.pdf
IC FPGA 57 I/O 80VQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 8POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 2.15K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 130MA 2.8 OHM TH datasheet.pdf