Sagrad Inc. SG923-0012-3.3-C
SG923-0012-3.3-C picture photo
Mfg. Part Number
SG923-0012-3.3-C
Manufacturer
Product Category
RF Evaluation and Development Kits, Boards
Brief Description
RF EVAL WI-FI MODULE
Datasheet Download
SG923-0012-3.3-C.pdf
Availability of SG923-0012-3.3-C
QUANTITY
SG923-0012-3.3-C Order Process
Ship out your order
Specifications of SG923-0012-3.3-C
Internal Part NumberEIS-SG923-0012-3.3-C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Evaluation and Development Kits, Boards
Series-
Type802.11 b/g/n (WiFi, WLAN)
Frequency2.4GHz
For Use With/Related ProductsSG901-1059B
Supplied ContentsModule, Cables
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG923-0012-3.3-C
Related LinksSG923-00, SG923-0012-3.3-C Datasheet, Sagrad Inc. Distributor
SG923-0012-3.3-C Details Description
Related parts for SG923-0012-3.3-C
IC CONV A/D 14BIT MONO LAM CSP48 datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
RES 3.3 OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 85MA 5.6 OHM SMD datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 44VTLA datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR SI7013 datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf