Taoglas Limited SGP.1575.15.4.A.02
SGP.1575.15.4.A.02 picture photo
Mfg. Part Number
SGP.1575.15.4.A.02
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
GPS SMT PATCH ANTENNA 1575MHZ
Datasheet Download
SGP.1575.15.4.A.02.pdf
Availability of SGP.1575.15.4.A.02
QUANTITY
SGP.1575.15.4.A.02 Order Process
Ship out your order
Specifications of SGP.1575.15.4.A.02
Internal Part NumberEIS-SGP.1575.15.4.A.02
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (1 GHz ~ 2 GHz)
Frequency (Center/Band)1.575GHz
Frequency Range1.572GHz ~ 1.578GHz
Antenna TypeCeramic Patch
Number of Bands1
VSWR1.5
Return Loss-
Gain-1dBic
Power - Max-
Features-
TerminationSolder
Ingress Protection-
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.177" (4.50mm)
ApplicationsGPS
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SGP.1575.15.4.A.02
Related LinksSGP.1575., SGP.1575.15.4.A.02 Datasheet, Taoglas Limited Distributor
SGP.1575.15.4.A.02 Details Description
Related parts for SGP.1575.15.4.A.02
TRANS PNP 25V 0.3A TO-92 datasheet.pdf
CAP CER 51PF 1KV NP0 1808 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC CLK EMI REDUCTION FREQ 8WDFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 12VOUT datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V X5R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf