Taoglas Limited SGP.1575.25.4.C.02
SGP.1575.25.4.C.02 picture photo
Mfg. Part Number
SGP.1575.25.4.C.02
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
GPS SMT PASSIVE PATCH ANTENNA
Datasheet Download
SGP.1575.25.4.C.02.pdf
Availability of SGP.1575.25.4.C.02
QUANTITY
SGP.1575.25.4.C.02 Order Process
Ship out your order
Specifications of SGP.1575.25.4.C.02
Internal Part NumberEIS-SGP.1575.25.4.C.02
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (1 GHz ~ 2 GHz)
Frequency (Center/Band)1.575GHz
Frequency Range1.571GHz ~ 1.579GHz
Antenna TypeCeramic Patch
Number of Bands1
VSWR1.5
Return Loss-
Gain2dBic
Power - Max-
Features-
TerminationSolder
Ingress Protection-
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.177" (4.50mm)
ApplicationsGPS
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SGP.1575.25.4.C.02
Related LinksSGP.1575., SGP.1575.25.4.C.02 Datasheet, Taoglas Limited Distributor
SGP.1575.25.4.C.02 Details Description
Related parts for SGP.1575.25.4.C.02
JUMPER-H1506TR/A2015A/H1506TR10" datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 37.4 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 10.2 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 30POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
AM5 SWITCH 6A SPST-NO SIM RLLR L datasheet.pdf
OSC XO 4.000MHZ HCMOS TTL PC PIN datasheet.pdf