Amgis SH150T-0.13-259
SH150T-0.13-259 picture photo
Mfg. Part Number
SH150T-0.13-259
Brief Description
FIXED IND 259UH 130MA 3.4 OHM TH
Datasheet Download
SH150T-0.13-259.pdf
Availability of SH150T-0.13-259
QUANTITY
SH150T-0.13-259 Order Process
Ship out your order
Specifications of SH150T-0.13-259
Internal Part NumberEIS-SH150T-0.13-259
Material - CorePowdered Iron
Inductance259µH
Tolerance±20%
Current Rating130mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.4 Ohm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test10kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.339" L x 0.339" W (8.60mm x 8.60mm)
Height - Seated (Max)0.210" (5.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SH150T-0.13-259
Related LinksSH150T-, SH150T-0.13-259 Datasheet, Amgis Distributor
SH150T-0.13-259 Details Description
Related parts for SH150T-0.13-259
CAP CER 4.7PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 11POS datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 165K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
IC RESET GENERATOR TO-92 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 28V 10W datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10K OHM 5% 100W datasheet.pdf