Amgis SH150T-0.45-26
SH150T-0.45-26 picture photo
Mfg. Part Number
SH150T-0.45-26
Brief Description
FIXED IND 26UH 450MA 620 MOHM TH
Datasheet Download
SH150T-0.45-26.pdf
Availability of SH150T-0.45-26
QUANTITY
SH150T-0.45-26 Order Process
Ship out your order
Specifications of SH150T-0.45-26
Internal Part NumberEIS-SH150T-0.45-26
Material - CorePowdered Iron
Inductance26µH
Tolerance±20%
Current Rating450mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)620 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test10kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SH150T-0.45-26
Related LinksSH150T-, SH150T-0.45-26 Datasheet, Amgis Distributor
SH150T-0.45-26 Details Description
Related parts for SH150T-0.45-26
TENSION CARD GUIDE 2 GRIP 3.3" datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC POT DGTL 50K OHM SC70-6 datasheet.pdf
RES SMD 324K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
WIRE & CABLE MARKERS datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
HD RA SMT datasheet.pdf
CAP CER 6.4PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf