| Internal Part Number | EIS-SI-B8P09526001 | |
| Design Resources | Lighting Product Selector | |
| Standard Package | 60 | |
| Category | Optoelectronics | |
| Family | LED Lighting - COBs, Engines, Modules | |
| Series | LAM-SQ32B | |
| Packaging | Box | |
| Type | LED Module | |
| Color | White, Cool | |
| CCT (K) | 6500K 4-Step MacAdam Ellipse | |
| Wavelength | - | |
| Configuration | Rectangle | |
| Flux @ Current/Temperature - Test | 1320 lm (Typ) | |
| Current - Test | 385mA | |
| Temperature - Test | 35°C | |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 24V | |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 143 lm/W | |
| Current - Max | 600mA | |
| CRI (Color Rendering Index) | 80 | |
| Viewing Angle | 145° | |
| Features | With Connector | |
| Size / Dimension | 259.00mm L x 250.00mm W | |
| Height | 6.60mm | |