Susumu RG1608N-2152-W-T5
RG1608N-2152-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-2152-W-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 21.5K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-2152-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-2152-W-T5
QUANTITY
RG1608N-2152-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-2152-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-2152-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-2152-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-2152-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-2152-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-2152-W-T5
IC MCU 64KB 16MHZ 40-SIMM datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 1100MHZ 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 760VDC RAD datasheet.pdf
SENSOR PRESS 60PSI DIFF 5V SIP datasheet.pdf
VARISTOR 387V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
RES SMD 5.11K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 12V IN 9V OUT datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 68UF 6.3V JB 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 38POS 2.54MM T/H GOLD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1A DO204AL datasheet.pdf