Samsung Semiconductor, Inc. SI-B8U151550WW
SI-B8U151550WW picture photo
Mfg. Part Number
SI-B8U151550WW
Brief Description
LED 3500K 80CRI LM561B
Datasheet Download
SI-B8U151550WW.pdf
Availability of SI-B8U151550WW
QUANTITY
SI-B8U151550WW Order Process
Ship out your order
Specifications of SI-B8U151550WW
Internal Part NumberEIS-SI-B8U151550WW
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Featured ProductM-Series Linear Platform Modules
Standard Package40
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesLT-M552B
PackagingTray
TypeLED Module
ColorWhite, Warm
CCT (K)3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationLinear Light Strip
Flux @ Current/Temperature - Test1970 lm (Typ)
Current - Test600mA
Temperature - Test50°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)24.7V
Lumens/Watt @ Current - Test133 lm/W
Current - Max-
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle115°
FeaturesWith Connector
Size / Dimension550.00mm L x 18.00mm W
Height5.80mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SI-B8U151550WW
Related LinksSI-B8U1, SI-B8U151550WW Datasheet, Samsung Semiconductor, Inc. Distributor
SI-B8U151550WW Details Description
Related parts for SI-B8U151550WW
RES SMD 5.6 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RACK STEEL 23.6X23X77.3 BLK datasheet.pdf
IC MON BATT LI-ION HP 16-TSSOP datasheet.pdf
MODEM V.92 SRL DATA V.34 FAX 5V datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 22MM 1/8-27NPT 1-5V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 66POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf