Littelfuse V151HF34
V151HF34 picture photo
Mfg. Part Number
V151HF34
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 212V 40KA SQUARE 34MM
Datasheet Download
V151HF34.pdf
Availability of V151HF34
QUANTITY
V151HF34 Order Process
Ship out your order
Specifications of V151HF34
Internal Part NumberEIS-V151HF34
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package30
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesHF34
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)216V
Varistor Voltage (Typ)240V
Varistor Voltage (Max)264V
Current - Surge40kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts150VAC
Maximum DC Volts200VDC
Energy300J
Package / CaseSquare 34mm, Tabs
Mounting TypeBolt Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V151HF34
Related LinksV151, V151HF34 Datasheet, Littelfuse Distributor
V151HF34 Details Description
Related parts for V151HF34
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20V 10% RADIAL datasheet.pdf
OSC VCO 3130-3230MHZ SMD .5X.5" datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS R/A .156 GOLD datasheet.pdf
IC FIFO ASYNCH 1KX9 12NS 32PLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
CONN HDR 22POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf