Silicon Labs SI2146-A10-GM
SI2146-A10-GM picture photo
Mfg. Part Number
SI2146-A10-GM
Manufacturer
Product Category
Linear - Video Processing
Brief Description
IC ATV TUNER WORLDWIDE 32-QFN
Datasheet Download
SI2146-A10-GM.pdf
Availability of SI2146-A10-GM
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SI2146-A10-GM Order Process
Ship out your order
Specifications of SI2146-A10-GM
Internal Part NumberEIS-SI2146-A10-GM
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLEOL-1405141 14/May/2014
Standard Package60
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLinear - Video Processing
Series-
PackagingTray
TypeTuner
ApplicationsDTV
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case32-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package32-QFN (5x5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SI2146-A10-GM
Related LinksSI2146, SI2146-A10-GM Datasheet, Silicon Labs Distributor
SI2146-A10-GM Details Description
Related parts for SI2146-A10-GM
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 117MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP POLYMER 100UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 147K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Socket 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf