Silicon Labs SI2146-A10-GMR
SI2146-A10-GMR picture photo
Mfg. Part Number
SI2146-A10-GMR
Manufacturer
Product Category
Linear - Video Processing
Brief Description
IC ATV TUNER WORLDWIDE 32-QFN
Datasheet Download
SI2146-A10-GMR.pdf
Availability of SI2146-A10-GMR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SI2146-A10-GMR Order Process
Ship out your order
Specifications of SI2146-A10-GMR
Internal Part NumberEIS-SI2146-A10-GMR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLEOL-1405141 14/May/2014
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLinear - Video Processing
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTuner
ApplicationsDTV
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case32-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package32-QFN (5x5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SI2146-A10-GMR
Related LinksSI2146-, SI2146-A10-GMR Datasheet, Silicon Labs Distributor
SI2146-A10-GMR Details Description
Related parts for SI2146-A10-GMR
IC MULTIPLEXER QUAD 2INP 16-DIP datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/20W LINEAR datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 57 POS .295 SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 29 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN PLUG 40POS W/FLANGE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1.5A DDPAK datasheet.pdf
SENSOR 100PSIS M12 5V INPUT datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 1MSPS 12CH 32QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS PNL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf