Silicon Labs SI2167-B20-GMR
SI2167-B20-GMR picture photo
Mfg. Part Number
SI2167-B20-GMR
Manufacturer
Product Category
Linear - Video Processing
Brief Description
IC DEMODULATOR DVB-S2/S/T/C 48QF
Datasheet Download
SI2167-B20-GMR.pdf
Availability of SI2167-B20-GMR
QUANTITY
SI2167-B20-GMR Order Process
Ship out your order
Specifications of SI2167-B20-GMR
Internal Part NumberEIS-SI2167-B20-GMR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLinear - Video Processing
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeDemodulator
ApplicationsTV
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case48-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package48-QFN (7x7)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SI2167-B20-GMR
Related LinksSI2167-, SI2167-B20-GMR Datasheet, Silicon Labs Distributor
SI2167-B20-GMR Details Description
Related parts for SI2167-B20-GMR
SWITCH ROCKER SPST 20A 12V datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 162 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CORNER POST LOW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.87 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 0.55A SYNC 6DFN datasheet.pdf