Silicon Labs SI4682-A10-GMR
SI4682-A10-GMR picture photo
Mfg. Part Number
SI4682-A10-GMR
Manufacturer
Product Category
RF Receivers
Brief Description
IC RADIO RX ANLG/DGTL 48QFN
Datasheet Download
SI4682-A10-GMR.pdf
Availability of SI4682-A10-GMR
QUANTITY
SI4682-A10-GMR Order Process
Ship out your order
Specifications of SI4682-A10-GMR
Internal Part NumberEIS-SI4682-A10-GMR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package2,500
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Receivers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency76MHz ~ 108MHz
Sensitivity-
Data Rate (Max)-
Modulation or ProtocolFM
ApplicationsCell Phones, Media Players
Current - Receiving-
Data InterfacePCB, Surface Mount
Memory Size-
Antenna ConnectorPCB, Surface Mount
Features-
Voltage - Supply1.8V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case48-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package48-QFN (7x7)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SI4682-A10-GMR
Related LinksSI4682-, SI4682-A10-GMR Datasheet, Silicon Labs Distributor
SI4682-A10-GMR Details Description
Related parts for SI4682-A10-GMR
SW LIMIT SPDT 10A ROLLR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 6.19K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
GASKET FAB/FOAM 4.6X457.2MM BELL datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL RED/YELLOW datasheet.pdf
MOSFET P-CH 12V 3.5A MCH3 datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 229 TYPE D 10POS datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A SOT223 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN FPC 4POS 0.50MM R/A datasheet.pdf