Silicon Labs SI53312-B-GM
SI53312-B-GM picture photo
Mfg. Part Number
SI53312-B-GM
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Brief Description
IC TRANSLATOR BUFF/LEVEL 44QFN
Datasheet Download
SI53312-B-GM.pdf
Availability of SI53312-B-GM
QUANTITY
SI53312-B-GM Order Process
Ship out your order
Specifications of SI53312-B-GM
Internal Part NumberEIS-SI53312-B-GM
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationPCN-1511251 Pack Chg 01/Dec/2015
Standard Package43
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Series-
PackagingTube
TypeFanout Buffer (Distribution), Multiplexer, Translator
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output2:10
Differential - Input:OutputYes/Yes
InputCML, HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL
OutputCML, HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL
Frequency - Max1.25GHz
Voltage - Supply1.71 V ~ 3.63 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case44-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package44-QFN (7x7)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SI53312-B-GM
Related LinksSI5331, SI53312-B-GM Datasheet, Silicon Labs Distributor
SI53312-B-GM Details Description
Related parts for SI53312-B-GM
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 5TSOP datasheet.pdf
IC ADC 20BIT DUAL I-INPUT 32TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 5.2A 305 MOHM TH datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 5.08MM datasheet.pdf