Silicon Labs SI5347B-A-GM
SI5347B-A-GM picture photo
Mfg. Part Number
SI5347B-A-GM
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC CLK BUFFER PLL 64QFN
Datasheet Download
SI5347B-A-GM.pdf
Availability of SI5347B-A-GM
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SI5347B-A-GM Order Process
Ship out your order
Specifications of SI5347B-A-GM
Internal Part NumberEIS-SI5347B-A-GM
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLRCN-1503273 27/Mar/2015
Standard Package260
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Series-
PackagingTray
Type*
PLLYes
InputLVCMOS, Crystal
OutputCML, HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output5:8
Differential - Input:OutputYes/Yes
Frequency - Max350MHz
Divider/MultiplierYes/No
Voltage - Supply1.71 V ~ 3.47 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case64-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package64-QFN (9x9)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SI5347B-A-GM
Related LinksSI5347, SI5347B-A-GM Datasheet, Silicon Labs Distributor
SI5347B-A-GM Details Description
Related parts for SI5347B-A-GM
CONN PWR ENTRY MODULE 10A PNLMNT datasheet.pdf
RES SMD 6.81K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 5.76K OHM 0.15W 0603 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG WHT/BLK 100' datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 42MM datasheet.pdf
25+25 WAY ES/BORE F CRIMP HEX/ datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
750 TB SOC VER POKA-YOKE datasheet.pdf
RES SMD 37.4K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf