FFF SIP050-1X23-160BLF
SIP050-1X23-160BLF picture photo
Mfg. Part Number
SIP050-1X23-160BLF
Brief Description
CONN SOCKET SIP 23POS GOLD
Datasheet Download
SIP050-1X23-160BLF.pdf
Availability of SIP050-1X23-160BLF
QUANTITY
SIP050-1X23-160BLF Order Process
Ship out your order
Specifications of SIP050-1X23-160BLF
Internal Part NumberEIS-SIP050-1X23-160BLF
Standard Package500
TypeSIP
Number of Positions or Pins (Grid)23 (1 x 23)
Pitch - Mating0.100" (2.54mm)
Contact Finish - MatingGold
Contact Finish Thickness - Mating30µin (0.76µm)
TerminationSolder
Pitch - Post0.100" (2.54mm)
Operating Temperature-
Termination Post Length0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIP050-1X23-160BLF
Related LinksSIP050-1X, SIP050-1X23-160BLF Datasheet, FFF Distributor
SIP050-1X23-160BLF Details Description
Related parts for SIP050-1X23-160BLF
FUSE CLIP CARTRIDGE 250V 30A PCB datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 60V 4A TO-126 datasheet.pdf
RES SMD 11.3 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 300UH SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
RES 5.1K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 351V 20KA ENCASED datasheet.pdf
INSTALL TOOL 1-1/4" SPLIT WRAP datasheet.pdf
MICRO 9C P 20" YEL JACKP NI datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 5A datasheet.pdf