Vishay/Siliconix SIP21106DVP-46-E3
SIP21106DVP-46-E3 picture photo
Mfg. Part Number
SIP21106DVP-46-E3
Brief Description
IC REG LDO 4.6V 0.15A TSC75-6
Datasheet Download
SIP21106DVP-46-E3.pdf
Availability of SIP21106DVP-46-E3
QUANTITY
SIP21106DVP-46-E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SIP21106DVP-46-E3
Internal Part NumberEIS-SIP21106DVP-46-E3
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output4.6V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)0.16V @ 150mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 6V
Current - Limit (Min)170mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIP21106DVP-46-E3
Related LinksSIP21106, SIP21106DVP-46-E3 Datasheet, Vishay/Siliconix Distributor
SIP21106DVP-46-E3 Details Description
Related parts for SIP21106DVP-46-E3
MOSFET P-CH 200V 0.12A TO92-3 datasheet.pdf
IC CLK GEN /2/4/8 3.3/5V 16-SOIC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 12A 5V datasheet.pdf
CAP MICA 180PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
DIODE MODULE 400V 800A DO200AA datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
Connector Socket 3 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE SKT datasheet.pdf
IC TXRX 1.8V-3.3V ULPI 24VQFN datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 280V 100A datasheet.pdf