Vishay/Siliconix SIP21107DT-12-E3
SIP21107DT-12-E3 picture photo
Mfg. Part Number
SIP21107DT-12-E3
Brief Description
IC REG LDO 1.2V 0.15A TSOT23-5
Datasheet Download
SIP21107DT-12-E3.pdf
Availability of SIP21107DT-12-E3
QUANTITY
SIP21107DT-12-E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SIP21107DT-12-E3
Internal Part NumberEIS-SIP21107DT-12-E3
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output1.2V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)-
Number of Regulators1
Voltage - Input2.2 V ~ 6 V
Current - Limit (Min)170mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Supplier Device PackageTSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIP21107DT-12-E3
Related LinksSIP21107, SIP21107DT-12-E3 Datasheet, Vishay/Siliconix Distributor
SIP21107DT-12-E3 Details Description
Related parts for SIP21107DT-12-E3
TRANS PNP 30V 1.5A TSMT 3 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 2.1K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RESONATOR CER 3.20MHZ SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 8A TO-220 datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 113VC SMA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 47K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SL 5.08HC/03/180B 3.2SN BK BX datasheet.pdf
MICRO 9C P 20" WHT JACKS datasheet.pdf
RES SMD 19.6 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf