Vishay/Siliconix SIP21107DVP-12-E3
SIP21107DVP-12-E3 picture photo
Mfg. Part Number
SIP21107DVP-12-E3
Brief Description
IC REG LDO 1.2V 0.15A TSC75-6
Datasheet Download
SIP21107DVP-12-E3.pdf
Availability of SIP21107DVP-12-E3
QUANTITY
SIP21107DVP-12-E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SIP21107DVP-12-E3
Internal Part NumberEIS-SIP21107DVP-12-E3
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output1.2V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)-
Number of Regulators1
Voltage - Input2.2 V ~ 6 V
Current - Limit (Min)170mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIP21107DVP-12-E3
Related LinksSIP21107, SIP21107DVP-12-E3 Datasheet, Vishay/Siliconix Distributor
SIP21107DVP-12-E3 Details Description
Related parts for SIP21107DVP-12-E3
FLEX CABLE - AFG12G/AF12/AFG12G datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
LED INDICATOR 14MM W/BEZEL datasheet.pdf
RES 3.2 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR GT13 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
MDM-15PH048L datasheet.pdf
6P VAL-U-LOK TPA 26-22 AWG datasheet.pdf
15000UF 25V 40X50MM 85C 15000H datasheet.pdf