Vishay/Siliconix SIP21107DVP-285-E3
SIP21107DVP-285-E3 picture photo
Mfg. Part Number
SIP21107DVP-285-E3
Brief Description
IC REG LDO 2.85V 0.15A TSC75-6
Datasheet Download
SIP21107DVP-285-E3.pdf
Availability of SIP21107DVP-285-E3
QUANTITY
SIP21107DVP-285-E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SIP21107DVP-285-E3
Internal Part NumberEIS-SIP21107DVP-285-E3
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output2.85V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)0.16V @ 150mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 6V
Current - Limit (Min)170mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIP21107DVP-285-E3
Related LinksSIP21107D, SIP21107DVP-285-E3 Datasheet, Vishay/Siliconix Distributor
SIP21107DVP-285-E3 Details Description
Related parts for SIP21107DVP-285-E3
RES SMD 4.7 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 150MW SMINI3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 98.28VC P600 datasheet.pdf
CAP FILM 300UF 5% 250VAC SCREW datasheet.pdf
IPD M18 NONSHLD 2W AC NC 2M datasheet.pdf
SCREWDRIVER PHILLIPS #1 6.63" datasheet.pdf
IC CABLE DRIVER DUAL 16QFN datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
MINITEK PWR HEADER datasheet.pdf
TV 23C 21#20 2#16 PIN RECP datasheet.pdf
150UF 35V 12,9X32,0MM 125C 20000 datasheet.pdf