SiTIME SIT1602ACL2-25E
SIT1602ACL2-25E picture photo
Mfg. Part Number
SIT1602ACL2-25E
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V
Datasheet Download
SIT1602ACL2-25E.pdf
Availability of SIT1602ACL2-25E
QUANTITY
SIT1602ACL2-25E Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT1602ACL2-25E
Internal Part NumberEIS-SIT1602ACL2-25E
Available Frequency Range3.75MHz ~ 77.76MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)4.2mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT1602ACL2-25E
Related LinksSIT1602, SIT1602ACL2-25E Datasheet, SiTIME Distributor
SIT1602ACL2-25E Details Description
Related parts for SIT1602ACL2-25E
RELAY GENERAL PURPOSE DPST 5A 5V datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 130 OHM 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 249 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
OSC VCTCXO 13.000MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf
TV 32C 32#20 SKT PLUG datasheet.pdf
270 MHz, 400 uA Current Feedback Amplifier IC datasheet.pdf