SiTIME SIT3807AC-2-28NM
SIT3807AC-2-28NM picture photo
Mfg. Part Number
SIT3807AC-2-28NM
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.8V SMD
Datasheet Download
SIT3807AC-2-28NM.pdf
Availability of SIT3807AC-2-28NM
QUANTITY
SIT3807AC-2-28NM Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3807AC-2-28NM
Internal Part NumberEIS-SIT3807AC-2-28NM
Available Frequency Range1.544MHz ~ 49.152MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3807AC-2-28NM
Related LinksSIT3807A, SIT3807AC-2-28NM Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3807AC-2-28NM Details Description
Related parts for SIT3807AC-2-28NM
RES SMD 0.15 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CHOKE COMPENSATED 1.3MH 25A QUAD datasheet.pdf
FAN BLOWER 35X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CCS LIGHTING ACCESSORIES datasheet.pdf
60750A101 CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
RES 1.88K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 133K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 70NS 24CERDIP datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X50.8MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 2.87A 36 MOHM datasheet.pdf