SiTIME SIT3807AC-D-28NH
SIT3807AC-D-28NH picture photo
Mfg. Part Number
SIT3807AC-D-28NH
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.8V SMD
Datasheet Download
SIT3807AC-D-28NH.pdf
Availability of SIT3807AC-D-28NH
QUANTITY
SIT3807AC-D-28NH Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3807AC-D-28NH
Internal Part NumberEIS-SIT3807AC-D-28NH
Available Frequency Range1.544MHz ~ 49.152MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3807AC-D-28NH
Related LinksSIT3807A, SIT3807AC-D-28NH Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3807AC-D-28NH Details Description
Related parts for SIT3807AC-D-28NH
RES 150 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.40V SC70-3 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SSOP datasheet.pdf
RES SMD 57.6K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 144POS VERT SMD datasheet.pdf
I/O MOD 16 DIGITAL 16 SOLID ST datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM T766 datasheet.pdf
37POS M PC 1300PF M3 datasheet.pdf