SiTIME SIT3807AC-G-33NB
SIT3807AC-G-33NB picture photo
Mfg. Part Number
SIT3807AC-G-33NB
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 3.3V
Datasheet Download
SIT3807AC-G-33NB.pdf
Availability of SIT3807AC-G-33NB
QUANTITY
SIT3807AC-G-33NB Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3807AC-G-33NB
Internal Part NumberEIS-SIT3807AC-G-33NB
Available Frequency Range1.544MHz ~ 49.152MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3807AC-G-33NB
Related LinksSIT3807A, SIT3807AC-G-33NB Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3807AC-G-33NB Details Description
Related parts for SIT3807AC-G-33NB
IC RESET MONITOR 2.63V SOT143-4 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 16POS STR datasheet.pdf
CAP CER 150PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 18.2 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W datasheet.pdf
FIXED IND 4.7MH 26MA 70 OHM SMD datasheet.pdf
MICRO 21C P 48" YEL JACKP datasheet.pdf