SiTIME SIT3807AI-2-25EH
SIT3807AI-2-25EH picture photo
Mfg. Part Number
SIT3807AI-2-25EH
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3807AI-2-25EH.pdf
Availability of SIT3807AI-2-25EH
QUANTITY
SIT3807AI-2-25EH Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3807AI-2-25EH
Internal Part NumberEIS-SIT3807AI-2-25EH
Available Frequency Range1.544MHz ~ 49.152MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3807AI-2-25EH
Related LinksSIT3807A, SIT3807AI-2-25EH Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3807AI-2-25EH Details Description
Related parts for SIT3807AI-2-25EH
RES 10 OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.3 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16CDIP datasheet.pdf
RES SMD 309K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 931K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 12pF 50 Ohm -40°C - 85°C AEC-Q200 Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 300MW SOT23 datasheet.pdf
CAP FILM 0.0075UF 5% 400VDC AXIA datasheet.pdf