SiTIME SIT3807AI-C-25SB
SIT3807AI-C-25SB picture photo
Mfg. Part Number
SIT3807AI-C-25SB
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3807AI-C-25SB.pdf
Availability of SIT3807AI-C-25SB
QUANTITY
SIT3807AI-C-25SB Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3807AI-C-25SB
Internal Part NumberEIS-SIT3807AI-C-25SB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3807
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1.544MHz ~ 49.152MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3807AI-C-25SB
Related LinksSIT3807A, SIT3807AI-C-25SB Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3807AI-C-25SB Details Description
Related parts for SIT3807AI-C-25SB
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 5% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 50COND 18AWG SLATE 100' datasheet.pdf
CONTACT BLOCK NON ILLUM DPDT datasheet.pdf
CONN STACKER datasheet.pdf
RES 8.25 OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PIN IDC 60POS W/ FLANGE datasheet.pdf