SiTIME SIT3807AI-C-25SG
SIT3807AI-C-25SG picture photo
Mfg. Part Number
SIT3807AI-C-25SG
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3807AI-C-25SG.pdf
Availability of SIT3807AI-C-25SG
QUANTITY
SIT3807AI-C-25SG Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3807AI-C-25SG
Internal Part NumberEIS-SIT3807AI-C-25SG
Available Frequency Range1.544MHz ~ 49.152MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3807AI-C-25SG
Related LinksSIT3807A, SIT3807AI-C-25SG Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3807AI-C-25SG Details Description
Related parts for SIT3807AI-C-25SG
POWER SUPPLY 24VDC .64A AXS datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 3.6A 10 MOHM TH datasheet.pdf
SWITCH HEX ROTARY DIP R/A 50V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIS 1/4 NPT 5V MINI datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPST 50A 12V datasheet.pdf
RES 110K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CAP FILM 470 NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf