SiTIME SIT3807AI-C-33NB
SIT3807AI-C-33NB picture photo
Mfg. Part Number
SIT3807AI-C-33NB
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.3V SMD
Datasheet Download
SIT3807AI-C-33NB.pdf
Availability of SIT3807AI-C-33NB
QUANTITY
SIT3807AI-C-33NB Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3807AI-C-33NB
Internal Part NumberEIS-SIT3807AI-C-33NB
Available Frequency Range1.544MHz ~ 49.152MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3807AI-C-33NB
Related LinksSIT3807A, SIT3807AI-C-33NB Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3807AI-C-33NB Details Description
Related parts for SIT3807AI-C-33NB
DIODE SCHOTTKY 40V 300MA SOT23-3 datasheet.pdf
VARISTOR 558V 1.75KA DISC 7MM datasheet.pdf
IC INTERFACE DOUBLE QUAD 20-DIP datasheet.pdf
CONN RECEPT 48POS R/A TIN .118 datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPST 2A 48V datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CIR 10C 10#16 FR SKT RECP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 1.8UF RADIAL datasheet.pdf