SiTIME SIT3807AI-D-28SM
SIT3807AI-D-28SM picture photo
Mfg. Part Number
SIT3807AI-D-28SM
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.8V SMD
Datasheet Download
SIT3807AI-D-28SM.pdf
Availability of SIT3807AI-D-28SM
QUANTITY
SIT3807AI-D-28SM Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3807AI-D-28SM
Internal Part NumberEIS-SIT3807AI-D-28SM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3807
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1.544MHz ~ 49.152MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)