SiTIME SIT3808AC-C-25NM
SIT3808AC-C-25NM picture photo
Mfg. Part Number
SIT3808AC-C-25NM
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3808AC-C-25NM.pdf
Availability of SIT3808AC-C-25NM
QUANTITY
SIT3808AC-C-25NM Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3808AC-C-25NM
Internal Part NumberEIS-SIT3808AC-C-25NM
Available Frequency Range1MHz ~ 80MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3808AC-C-25NM
Related LinksSIT3808A, SIT3808AC-C-25NM Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3808AC-C-25NM Details Description
Related parts for SIT3808AC-C-25NM
ROUND SPACER #4 NYLON 7/8" datasheet.pdf
ICLATCH TRANSP 10BIT LV 24TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 20SSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 1.7A 420 MOHM TH datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
RES 243 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf