SiTIME SIT3808AC-C-25SX
SIT3808AC-C-25SX picture photo
Mfg. Part Number
SIT3808AC-C-25SX
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3808AC-C-25SX.pdf
Availability of SIT3808AC-C-25SX
QUANTITY
SIT3808AC-C-25SX Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3808AC-C-25SX
Internal Part NumberEIS-SIT3808AC-C-25SX
Available Frequency Range1MHz ~ 80MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3808AC-C-25SX
Related LinksSIT3808A, SIT3808AC-C-25SX Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3808AC-C-25SX Details Description
Related parts for SIT3808AC-C-25SX
SWITCH TACTILE SPST-NO 1VA 50V datasheet.pdf
IC SW REG CNTRLR SYNC 3.3V 8SOIC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT ROMLESS 100LQFP datasheet.pdf
IC BUS BUFFER TRI-ST QD 14TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
MNTR MLT-MNT 120VAC W/WRST STRP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X6MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
MICRO 51C P 6" WHT JACKP datasheet.pdf