SiTIME SIT3808AI-2-25EB
SIT3808AI-2-25EB picture photo
Mfg. Part Number
SIT3808AI-2-25EB
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3808AI-2-25EB.pdf
Availability of SIT3808AI-2-25EB
QUANTITY
SIT3808AI-2-25EB Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3808AI-2-25EB
Internal Part NumberEIS-SIT3808AI-2-25EB
Available Frequency Range1MHz ~ 80MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3808AI-2-25EB
Related LinksSIT3808A, SIT3808AI-2-25EB Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3808AI-2-25EB Details Description
Related parts for SIT3808AI-2-25EB
TRANS PNP 50V 0.15A VMT3 datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT OTP OCP HV 8SMD datasheet.pdf
XFRMR SEMI-TORO 6VA THRU HOLE datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A DL 10MSOP datasheet.pdf
RES 69K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
ANT VPOL SECT 20DBI 2.3-2.7G NF datasheet.pdf
SURFACE LS BELT 2X48" A CRS datasheet.pdf
7 POSITION FASTIN FASTON TAB HOU datasheet.pdf
OSC MEMS 108.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
MOSFET P-CH 45V 1A TUMT3 datasheet.pdf